З метою інформування громадськості та доведення до широкого загалу (в т.ч. шляхом публікації на офіційних веб-сайтах райдержадміністрацій,  міських рад  та територіальних громад),  подаємо наступну актуальну інформацію.

Фото без опису

Увага: посадкам картоплі загрожують личинки

колорадського жука,  а цибулі – ураження пероноспорозом

За даними спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області, станом на 29.05.2018 року  відродження личинок колорадського жука та пошкодження ними рослин картоплі спостерігається в індивідуальних селянських господарствах Богородчанського, Галицького,  Надвірнянського, Тлумацького, Тисменицького районів  на ранніх посадках картоплі та помідорів.

Для недопущення масового пошкодження рослин картоплі рекомендуємо обстежити посадки картоплі і при наявності личинок І-ІІ віку  (при чисельності 10-20 екз. на рослину, за 8-10% заселених рослин) провести захист посадок, застосовуючи хімічні препарати – кораген, к.е, 60 мл/га, каліпсо, к.е – 0,1л/га, біскайя, о.д., 0,2л/га, конфідор Максі, в.г. 0,05-0,08 кг/га, наповал, КС, 0,15 л/га, актара в.г. 0,06-0,08 кг/га і аналоги (антіжук, бомбардир) та інші дозволені «Переліком…» препарати. Дані препарати будуть ефективні і проти листоїдів.

Останніми роками все більшого поширення набуває біологічний метод захисту, зокрема застосування Актофіту,  0,2%к.е. з нормою витрати – 0,3-0,4 л/га з двохразовою обробкою через 8-10 днів.

Крім того, погодні умови ІІІ декади травня сприяли  ураженню рослин цибулі пероноспорозом (несправжньою борошнистою росою). На листках утворюються жовтуваті овальні плями різного розміру, які швидко розростаються і покриваються сіро-фіолетовою плівкою.

Часто листя в місцях ураження згинаються верхівкою вниз. При сухій погоді уражені ділянки мають вигляд білих плям, а хворі листки засихають.

Обмежити поширення хвороби необхідно обприскуванням в період вегетації  цибулі (крім на перо)  фунгіцидами.

В приватному секторі застосовують препарати дозволені для роздрібного продажу населенню:  квадріс, к.с.  – 6 мл на 5 л води на 1 сотку, ридоміл голд, в.г. – 25 г на 5 л води на 1  сотку, фитал, рк – 20 мл на 5 л води на 1 сотку.  Біопрепарати -  псевдобактерін – 2 (респекта) в.р.- 1 л/га.

УВАГА: захисні обробки сільськогосподарських культур при підвищених температурах, вище 25ºС, найефективніше проводити у ранішні і вечірні години, і при роботі з агрохімікатами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог  ДСП 8.8.1.