Вакцинування в Косівському районі

         Косівсько-Верховинський міжрайоний відділ   ДУ « ІФОЦКПХМОЗ»    надсилає  аналіз виконання обсягів імунізації по  Косівському   району за  2022 року .

Профілактика метгемоглобінемії

Водно-нітратна метгемоглобінемія – захворювання, обумовлене значним підвищенням вмісту метгемоглобіну в крові, який утворюється внаслідок токсичної дії нітратів на гемоглобін, що призводить до порушення транспортування кисню кров’ю та кисневого голодування тканин (гіпоксії).

Що таке медіація і як вона реалізовується?

Виникнення конфліктних ситуацій спонукує суспільство знаходити шляхи їх вирішення. Серед можливих варіантів подолання конфлікту і процедура медіації, яка все частіше використовується в Україні. Її суть полягає в участі посередника, який допомагає сторонам конфлікту налагодити  процес комунікації, проаналізувати ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли знайти той варіант рішення, який може задовольнити інтереси всіх учасників. Отож, що таке медіація і в чому особливість цієї процедури, розповідає заступник начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві Кирило Валько.

Вітряна віспа

Вітряна віспа (вітрянка) – поширене інфекційне вірусне захворювання, що передається повітряно-краплинним (крапельним) механізмом передачі та вражає переважно дітей. Хоча заразитися вітрянкою можна в будь-якому віці. Зазвичай стан хворого покращується сам по собі через 1-2 тижні без відвідування лікаря, проте в дорослих та, особливо, в осіб з ослабленою імунною системою хвороба може перебігати важко, викликати ускладнення.

Про штучні ялинки

   Сучасна штучна ялинка — це дуже зручно і красиво: вона імітує натуральне дерево, при цьому не потребує води, не залишає сміття і може використовуватися протягом багатьох років. Щоб штучна ялинка дійсно прикрашала будинок і створювала святковий настрій,дуже важливо щоб вона була якісною.

Обстеження

Перелік необхідних обстежень лікарів-спеціалістів,види клінічних та лабораторних  досліджень,які необхідні для проведення медичних оглядів декретованих контингентів населення.

Переохолодження

     Зниження температури тіла нижче рівня, необхідного для природного функціонування органів і підтримання метаболізму, називають гіпотермією. У народі такий стан більш відомий як переохолодження. Якщо холод діє на організм тривалий час, то власні ресурси вичерпуються. Температура тіла починає знижуватися. Фізіологічною нормою, після якої порушуються процеси, що протікають в організмі, є показник – 35,0 °С  Обмороження – це вже ушкодження ділянок тіла внаслідок впливу низької температури. Найуразливішими є відкриті ділянки шкіри: ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук або ніг. 

Профілактика ботулізму

За даними Цетру громадського здоров’я в Україні за 10 місяців 2022року зареєстровано 79 випадків захворювання на ботулізм.