З метою інформування громадськості та доведення до широкого загалу (в т.ч. шляхом публікації на офіційних веб-сайтах райдержадміністрацій,  міських рад  та територіальних громад),  подаємо наступну актуальну інформацію.

Фото без опису

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області звертають увагу землекористувачів: в період колосіння-повного достигання зернових колосових культур погодні умови (рясні дощі, температура (25-300С), відносна вологість (70-97%) створюватимуть ймовірну передумову для розвитку хвороб колоса, зокрема фузаріозу.

 

Особливо небезпечним може бути раннє зараження колоса цією хворобою у фазу цвітіння. Зерно в колоссі формується щупле, неповноцінне, з низькою чи зовсім утраченою життєздатністю, з накопиченням небезпечних токсичних речовин. Використання фузаріозного зерна в харчових або кормових цілях  може бути причиною отруєння людей і тварин.

Захист від фузаріозу та інших хвороб колоса необхідно забезпечити обробкою посівів у фазу цвітіння рекомендованими фунгіцидами з дотриманням строків обробки: альто супер 330 ЕС, к.е., 0,4 л/га, амістар екстра 280 SC,KC, 0,5-0,75л/га, абакус мк.е.,1,25-1,75л/га, амістар тріо 255 ЕС,КС, 1л/га, фолікур 250 ЕW,EB,1л/га, солігор 425 ЕС,КЕ, 0,9-1л/га та інші дозволені «Переліком…» препарати.

Увага!!! При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.