Засідання методичної ради відділу освіти Рожнівської сільської ради ОТГ
05 лютого 2019 року на базі Рожнівського ліцею «Гуцульщина» імені Федора Погребенникавідбулося засідання методичної ради за участю заступників директорів з навчально-виховної роботизакладів освіти громади.
Під час засідання розглянуто питання:
- Про викладання української мови та літератури в закладах освіти громади.
- Про викладання історії в закладах освіти громади.
- Про охоплення дошкільною освітою дітей віком від 1 до 6 років в Рожнівській ОТГ.
- Про схвалення досвіду роботи вчителів, що атестуються в 2019 році та претендують на присвоєння педагогічного звання «учитель-методист».
- Про підготовку до ЗНО.
- Про підсумки роботи щодо організації проходження курсів підвищення кваліфікації керівними та педагогічними кадрами у 2018 році та план курсової підготовки на 2019 рік.
З першого та другого питання виступили голови ПМК філологічного циклу Соломійчук О.О. та суспільних дисциплін Олексюк І.В.,які проаналізували кадровий склад комісій, результативність участі педагогів та здобувачів освіти у конкурсах, олімпіадах різних рівнів з української мови та літератури, історії.
Голова ПМК дошкільної освіти Атаманюк С.В. повідомила членів Методичної ради про те, що в громаді станом на 01 січня 2019 року проживає 821 дитина віком від 0 до 6 років.Відсоток охоплення різними видами дошкільної освіти дітей віком від 3 до 6 років становить 67%. У закладах дошкільної освіти виховується 317 дітей, у групах з короткотривалим перебуванням при ЗЗСО – 60 дітей. У 2019 році різко зменшується показник народжуваності.В громаді налічується дітей
від 5 до 6 років – 179;
від 4 до 5 років – 147;
від 3 до 4 років – 133;
від 2 до 3 років – 127;
від 1 до 2 років – 131;
від 0 до 1 року – 104.
З четвертого питання розглянуто методичні напрацювання педагогів Рожнівської ОТГ, а саме:
- «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках української мови та літератури як засіб формування компетенції сучасного школяра» (вчитель української мови та літератури Рожнівського ліцею «Гуцульщина» імені Федора Погребенника Маркевич Є.Г.);
- « Вітогенні технології як засіб формування конкурентоспроможного школяра» (вчитель зарубіжної літератури Рожнівського ліцею «Гуцульщина» імені Федора ПогребенникаЯрощук С.С.);
- «Формування громадянської та соціальної компетентностей здобувачів освіти засобами проектної технології» (педагог-організатор Хімчинського ліцею «Інтелект» Том'юк М.В.);
- «Формування моральних якостей у дітей дошкільного віку (за творами В.Сухомлинського)» (вихователь Рожнівського ЗДО «Сонечко» Гринчук Н.Д.).
Рекомендовано на схвалення науково-методичною радою Івано-Франківського ІППО власні методичні розробкиЯрощук С.С., Том'юк М.В., Гринчук Н.Д.
Власна методична розробка Маркевич Є.Г. пройшла апробацію та схвалена науково-методичною радою обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (протокол засідання №6 від 28.12.2018 року).
Радиш О.І., провідний спеціаліст відділу освіти, ознайомила присутніх з нормативною базою у підготовці та здачі ЗНО. Проаналізувала порядок реєстрації на ЗНО, ознайомила з графіком складання ЗНО з окремих предметів, звернула увагу на перелік документів, необхідних для здійснення реєстрації.
Чурко Т.В., начальник відділу освіти, внесла доповнення щодо здачі ЗНО, зокрема, питання, які стосуються дітей з освітніми особливими потребами (з порушенням зору). Тетяна Василівна ознайомила членів Методичної ради з презентаційними матеріалами щодо проведення ЗНО у 2019р.
Начальник відділу освіти Чурко Т.В. повідомила, що згідно плану проходження курсової підготовки з вересня по грудень 2018 року 12 педагогів Рожнівської ОТГ пройшли курсову підготовку. У 2019 році 104 педагоги зареєстровані для проходження курсів підвищення кваліфікації на базі Івано-Франківського ІППО. З них 56 – за традиційною очною формою, 48 – за накопичувальною формою. Проаналізувала систему організації очно-заочної форми проходження курсової підготовки.
З окреслених питань прийнято методичні рекомендації.
Начальник відділу освіти Тетяна Чурко