Тарас Шевченко став визначним класиком української поезії. Його збірку "Кобзар", поему "Гайдамаки" та поетичний цикл "Три літа" знають у всьому світі.

Шевченко активно виступав проти гноблення українського народу Російською імперією - це коштувало йому кар'єри, здоров'я та життя.

Сьогодні, під час обідньої перерви, працівники Рожнівської сільської ради ОТГ відкрили славетного Кобзаря.

Образ найщирішого лірика і гнівного бунтаря, поета, художника, людини, духовного батька відродженої української нації постає перед нами сьогодні, не залишаючи байдужим нікого.

Звучало чимало Тарасових поезій. Серед них- “Як умру, то поховайте мене на могилі…”, “Кавказ”, “І мертвим, і живим, і ненародженим…”, “Село- і серце одпочине”, “ ...А ближче підійдеш - СКОТИНА !”,Причинна, Тече вода з-під явора та інші.

Тарас Шевченко – велична постать української літератури. Його творчість неповторна, виняткове явище в історії світової літератури. В ньому вся історія наша, все буття… Кому невідомо: Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна. Він вершина, парость родового дерева, виразник і хранитель народного духу.