До уваги побутових споживачів - клієнтів ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут"! Ціна природного газу для побутових споживачів у листопаді складатиме 8 826, 81 грн/тис.м3 з урахуванням ПДВ, що дорівнює 0,8289615 грн/кВт*год (на основі даних про значення вищої теплоти згорання за період з 1 по 25 число місяця, отриманих від Оператора ГРМ).

ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» нагадує, що вартість блакитного палива в Україні напряму залежить від котирувань на європейських біржах (NCG, TTF), оскільки в балансі газу лише половину складає ресурс вітчизняного видобутку, інша половина - це імпортний газ.

Для того, що довести імпортний ресурс до прикарпатського споживача ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» необхідно сплатити тариф на прокачування до кордону України (164 грн за тисячу куб м) і плату за вхід в українську ГТС (176 грн за тисячу куб м). Плюс до цієї суми потрібно додати тариф на транспортування газу магістральними газопроводами по території України (164 грн) і остання складова - це власне націнка постачальника.

Після падіння цін до історичного мінімуму навесні цього року, з серпня на газових хабах Європи стабільно відбувається здорожчання вартості палива. Це традиційний сезонний тренд на європейських ринках напередодні опалювального сезону. Зокрема, з 25 вересня по 25 жовтня котирування day-ahead на європейському хабі TTF зросли на 32,8%.

Однак, як прогнозують фахівці уже після новорічних свят почнеться традиційне підання цін на природний газ.

Фото без опису