Староста - це посадова особа місцевого самоврядування, нова інституція, створена для того, щоб інтереси всіх жителів сіл і селищ в територіальних громадах були належним чином представлені. Щоб соціальні, побутові та інші потреби мешканців села були задоволені. Щоб проблеми місцевого значення вирішувалися швидко, відкрито, зрозуміло.
Староста представляє інтереси жителів села, здійснює комунікацію між владою та громадою села.
Староста має робоче місце на території свого старостинського округу. У нього - чіткий графік роботи, зручний для жителів. Він організовує заходи у селі, відслідковує проблеми громади та пропонує варіанти їх вирішення.
Також староста відповідає за активізацію громади у прийнятті рішень, працює з місцевими громадськими об’єднаннями.
Проте, в першу чергу, староста- це невід'ємна ланка у процесі розбудови громади та державотворення, загалом.
30 березня 2021 року відбулося засідання 5 сесії 8 скликання, де було призначено на посаду старост Кобаківського та Рибненського старостинських округів. Ними стали: Сайнюк Тарас Іванович 25.08.1983 р.н.- староста в с.Кобаки та Рибарук Володимир Васильович 27.06.1969 р.н.- староста с.Рибне. Згідно рішення сесії вони приступають до виконання своїх обов'язків з 01.04.2021 р.
Кожному із новообраних очільників округів було присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах шостої категорії посад.
Ви обрали нелегкий але правильний шлях- шлях впевнених позицій. Щиро бажаємо завжди нести свою службу успішно і гордо! Нехай з такими людьми, як ви держава стає міцнішою. Міцного здоров'я та професійних здобутків.
Фото без описуФото без описуФото без опису