1. Любительське та спортивне рибальство (далі - любительське рибальство) здійснюється на всіх водних об'єктах Івано-Франківської області (включаючи їх придаткову систему в межах, яких вона сягає за максимальних паводків), за винятком водойм:
 • які знаходяться на території природно-заповідного фонду,
 • ставкових та інших риборозплідних господарств,
 • які мають обмеження щодо їх спеціального використання (питні, технічні, лікувальні тощо).

На вказаних водоймах (де заборонене любительське рибальство) встановлюються попереджуючі знаки (покажчики, щити), може бути встановлена огорожа чи здійснюватись охорона відповідними службами.

Здійснення любительського рибальства регламентується Правилами любительського і спортивного рибальства (затв. наказом Держкомрибгоспу від 15.02.99 № 19), а також Порядком здійснення любительського і спортивного рибальства (затв. постановою КМУ від 18.07.98 № 1126). Івано-Франківський рибоохоронний патруль не запроваджував в області додаткових обмежень чи заборон стосовно здійснення любительського рибальства.

Забороняється самовільне переселення і розведення нових для фауни України або генетично змінених водних живих ресурсів, зариблення водойм тощо.

Дітям до 16 років самостійний лов риби дозволяється тільки з берега.

 1. Любительське рибальство на водоймах загального користування здійснюється безоплатно та без надання спеціальних дозволів. Любительський і спортивний лов риби і водних безхребетних дозволений для власних потреб. Забороняється продаж риби, ікри та водних безхребетних, добутих в порядку любительського рибальства.

Платне любительське рибальство може запроваджуватись на орендованих для риборозведення ставках та на ділянках водойм, де створені спеціальні товарні рибні господарства (СТРГ). Умови здійснення такого рибальства та розмір плати за лов риби встановлюються

користувачами (орендарями) цих господарств.

 1. Забороняється лов риби, інших водних біоресурсів протягом усього року:
 • у підвідних та скидних каналах електростанцій;
 • у верхніх б'єфах гребель на відстані ближче ніж за 500 метрів;
 • поблизу мостів, які охороняються, в межах режимних зон охорони;
 • у водоймах риборозплідних і товарних рибних господарств;
 • у радіусі 500 метрів навколо риборозплідних господарств;
 • у таких річках та на таких ділянках:
 • Бистриця Надвірнянська - на ділянці від початку до с. Пасічна Надвірнянського району;
 • Бистриця Солотвинська - на ділянці від початку до с. Монастирчани Богородчанського району;
 • Прут з притоками - в межах території Карпатського Національного природного парку;
 • Чорний Черемош і Білий Черемош з їх притоками - на ділянці від початку до с. Кути Косівського району;
 • Рибниця з притоками - на всій протяжності у межах Івано- Франківської області;
 • Лімниця з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в с.

Рівни;

 • Чечва з притоками - на ділянці від витоку до впадіння в Чечвинське водосховище;
 • Свіча з притоками - на ділянці від витоку до мосту у м. Вигода Долинського району;
 • Лужниця (Лужанка) з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в с. Гошів;
 • Сукіль з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в м. Болехів.

В окремі періоди на водних об'єктах (їх частинах) області встановлюється заборона на лов риби, інших водних біоресурсів:

 • р. Дністер з усіма притоками - з 1 квітня по 10 червня (на період нересту риби);
 • р. Прут з усіма притоками - з 1 квітня по 20 травня (на період нересту риби);
 • придаткові системи водойм (непроточні при найнижчому рівні води: протоки, гирла, озера та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) - з 1 квітня по 30 червня (на період нересту риби);
 • у нерестовий період раків, під час линьки і виношування ними ікри (стосується заборони лову раків);
 • на зимувальних ямах - з 1 листопада до закінчення зимового періоду (перелік зимувальних ям на рибогосподарських водоймах області щорічно подається на сайті окремо).

Нерестова заборона лову водних біоресурсів (в т.ч. риби) залежно

 

від гідрометеорологічних умов може розпочатись раніше чи пізніше вказаних термінів на 10 днів (без зміни загальної тривалості періоду заборони). Дати початку та закінчення нерестової заборони лову водних біоресурсів щорічно затверджуються органом рибоохорони та заздалегідь доводяться до відома населення через засоби масової інформації.

В нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органом рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм, з берега, однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом (з блешнею, воблером, джиг-приманкою тощо).

 1. Любительський лов риби, інших водних живих ресурсів на водоймах загального користування, в літній період, у строки від скресання криги і до льодоставу (за винятком забороненого нерестового періоду), дозволяється з берега або з човна, вудками всіх видів (поплавцевою, донною, нахлистовою тощо) із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, та спінінгом (з блешнею, воблером, джиг-приманкою тощо).

Любительський лов риби на водоймах загального користування в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку.

Лов безхребетних дозволяється: усіх безхребетних - ручним збиранням, а також: гамаруса, мотиля - однією підсакою з діаметром не більше 70 см; мотиля - однією ручною драгою з діаметром не більше 70 см без застосування механічних пристроїв;

раків - раколовкою-"хапкою" з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою;

"розщіпом" - не більше п'яти снастей на ловця.

Забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Забороняється лов водних біоресурсів (в т.ч. риби) із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

Забороняється перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу них.

Забороняється вилучення із води знарядь лову, які належать іншим особам, та об'єктів лову, які є в цих знаряддях.

Забороняється застосовувати без дозволу органів рибоохорони нові знаряддя та способи лову, які не передбачені Правилами любительського і

з

 

спортивного рибальства.

 1. Об'єктами любительського рибальства можуть бути будь-які види риб і водних безхребетних, за винятком таких видів (вилов яких заборонений):
 • форель,
 • рибець звичайний,
 • гібриди осетрових видів,
 • види, занесені до Червоної книги України (бистрянка російська, вирезуб причорноморський, в'язь звичайний, йорж носар, йорж смугастий, карась золотий або звичайний, лосось дунайський або головатиця, марена звичайна, марена карпатська або дунайсько-дністровська, минь річковий, підуст звичайний, білоперий пічкур дністровський, стерлядь прісноводна, харіус європейський, чоп великий або звичайний, чоп малий, ялець звичайний, а також мінога українська).

Забороняється лов риби і раків, менших за розміри:

білий амур

40 см

білизна

30 см

головень

24 см

короп

25 см

лин

20 см

лящ

32 см

плітка

18 см

сазан

35 см

сом

70 см

судак

42 см

товстолоб

40 см

щука

35 см

рак

10 см

 

 

Довжина вимірюється так:

* у риби - по боці тіла від кінчика рила при закритому роті до початку середніх променів хвостового плавника (тобто до кінця лускового покриву на хвості);

* у рака - по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.

 

Застосування живої насадки - живця на рибальських снастях не дозволяється із числа вищезазначених видів риб.

 

Відлов живця дозволяється на водоймах підсакою діаметром не більше 100 см або "хваткою" ("павуком") розміром 1х1 м з вічком сіткового полотна не більше 10 мм.

Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі:

 • риби у кількості 3 кг,
 • раків у кількості 30 шт.

Лов водних безхребетних (мотиль, гамарус, волохокрилець, дафнія, циклоп, артемія та інші види) дозволяється безкоштовно на водоймах загального користування для застосування як наживки при риболовлі або для потреб акваріумного риборозведення в кількості не більше 0,1 кг на ловця за добу.

Вивезення з водойми риби та безхребетних - як у свіжому, так і в обробленому вигляді, - незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Забороняється вивезення (винесення) риби, раків та інших водних живих ресурсів у кількості, що перевищує добову норму лову (крім виняткових випадків, див. вище), або заборонених до лову правилами рибальства (в т.ч. занесених до Червоної книги України).

 1. Дозволяється підводне полювання на риб гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів:

на ділянках водойм, визначених органом рибоохорони для проведення любительського рибальства (див. вище пункти 1, 2, 3);

при наявності посвідчення підводного мисливця.

Підводне полювання здійснюється з обов'язковим дотриманням вищезазначених вимог щодо строків, місць лову, норми вилову, об'єктів полювання тощо.

 1. Громадяни, які займаються любительським рибальством, зобов'язані:
 • виконувати вимоги Правил любительського і спортивного рибальства;
 • підтримувати належний санітарний стан водойм, не залишати на берегах водойм і на кризі сміття та інші відходи, не допускати засмічення та забруднення водойм іншим чином (в т.ч. забороняється миття у рибогосподарських водоймах або в їх прибережних смугах транспортних засобів);
 • не допускати пошкодження покажчиків, щитів та інших знаків, встановлених на водоймах та на їх берегах.

 

ТАКСИ

для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських __________________________ водних об’єктах України____________________________

Види водних біоресурсів

Оцінка збитків, заподіяних внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення одного екземпляра водних біоресурсів незалежно від розміру та ваги (гривень)

Риби

Амур білий, амур чорний

3553

Бички (крім видів, занесених до Червоної книги України)

1564

Білизна

1649

В’юн

68

Верховодка (уклія)

85

Головень

1598

Йорж звичайний

51

Карась сріблястий

1581

Клепець

1564

Краснопірка

1564

Лин

1598

Лящ

1649

Окунь

3162

Пічкур та інша риба (крім видів, занесених до Червоної книги України)

51

Плітка (тарань)

1564

Плоскирка

1564

Рибець звичайний

1581

Сазан

3706

Сом

5117

Судак звичайний

3587

Товстолоб (білий, строкатий, гібриди)

3638

Форель

7225

Щука

3468

Водні безхребетні

Раки (крім широкопалого та товстопалого рака)

3332

 

 

 

 

РОЗМІР КОМПЕНСАЦІЇ

за незаконне добування, знищення або пошкодження тварин із числа видів, занесених до Червоної книги України, які постійно або тимчасово перебувають у ________________ природних умовах у межах території України___________________

Назва видів тварин

Розмір компенсації, гривень за один екземпляр

Бистрянка російська

660

Вирезуб причорноморський

10000

Йорж носар

165

Йорж смугастий

348

Карась золотий або звичайний

330

Лосось дунайський або головатиця

14000

Марена дунайсько-дністровська

330

Марена звичайна

330

Минь річковий

330

Мінога українська

74

Білоперий пічкур дністровський

330

Стерлядь прісноводна

48000

Харіус європейський

14000

Чоп великий або звичайний

246

Чоп малий

246

Ялець звичайний

330

 

 

Фото без опису