У Рожнівській громаді сьогодні відбулися заходи з нагоди відзначення  Дня Героїв, які були спрямовані на вшанування мужності та героїзму захисників держави різних часів. Це свято є символом визнання та підтримки усіх, хто бореться за незалежність, територіальну цілісність і суверенітет України.

День Героїв започаткований у 1941 році на Другому Великому зборі Організації Українських Націоналістів. За радянських часів свято відзначали підпільно колишні вояки УПА та дисиденти, а з проголошенням незалежності України воно набуло більшої популярності. В наш час, хоча День Героїв не є офіційним святом, традиція вшанування героїв укріплюється, особливо через виклик, який став перед Україною з початку російської агресії у 2014 році.

Для вшанування всіх Героїв в Рожнівській громаді відбувся патріотичний велопробіг в кожному із сіл, в якому взяли участь представники Рожнівської, Кобаківської, Хімчинської та Рибненської сільських рад, Духівництво, депутатського корпусу, вчителі, ліцеїсти, гімназисти та жителі громади. Присутні вшанували пам’ять всіх Героїв та Героїв-земляків, що загинули, хвилиною мовчання та молитвою біля кожної із могил полеглих воїнів.
  

 
 
 

Окрім цього, в Хімчині відбулося освячення пам'ятної плити загиблому захиснику Василю Матійчуку та покладання квітів Героям України.

З словами вдячності та співчуттям  родинам загиблих Захисників звернувся Рожнівський сільський голова, Сергій Радиш. Побратим Микола поділився спогадами про полеглого Героя, Василя Матійчука. Зворушливо звучала пісня: "Зупини Боже війну" у виконанні  Хімчинського хору "Оберіг".

На заході були присутні голова Косівської військової адміністрації - Наталія Кучма, голова Рожнівської сільської ради - Сергій Радиш, голова районного осередку братства ОУН-УПА Петро Підлетейчук, родини загиблих Героїв, бойові побратими Василя Матійчука з ТРО, почесна варта з військомату та жителі села Хімчин.
 
 

Дані заходи є важливими для збереження національної ідентичності, формування патріотичних цінностей та поширення свідомості про важливість нашої історії та героїчного минулого. Вшанування героїв є необхідним для розвитку суспільства, виховання молодого покоління та зміцнення духовності нації.

Таким чином, події, що відбулися в Рожнівській громаді, стали важливим внеском у вшанування героїв та підтримку захисників України. Вони нагадують нам про значення мужності, жертовності та патріотизму та сприяють об'єднанню суспільства навколо цих важливих цінностей.