Вчора в приміщенні Рожнівської сільської ради відбулося чергове засідання комісії із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду). Ця комісія займається розглядом справ громадян, які доглядають за інвалідами 1-ї та 2-ї груп і відповідно до законодавства не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, окрім цього дане питання є особливо важливим у контексті забезпечення соціального захисту найбільш вразливих категорій населення.

Розгляд Справ за Населеними Пунктами

На засіданні було розглянуто 10 справ, розподілених наступним чином:

• Рожнів: 5 справ
  • Кобаки: 2 справи
  • Рибне: 1 справа
  • Хімчин: 2 справи

Прийняті Рішення

Комісія прийняла рішення, керуючись абзацами 9 (зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду  та 13 ( які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю) частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Процедура Розгляду

Процедура розгляду включала такі етапи:

1. Попередній аналіз документів: Перевірка документів, що підтверджують необхідність догляду та правомірність заявок.
  2. Заслуховування заявників: Вивчення особистих справ та заслуховування заявників або їх представників.
  3. Обговорення: Внутрішнє обговорення членами комісії для прийняття зважених та компетентних рішень.
  4. Прийняття рішень: Офіційне затвердження рішень комісією та інформування заявників.