Наш Шевченко

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам'яті і з великою любов'ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім'я і у нашого народу — Тарас Шевченко. Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Не було у неньки України сина, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього. Саме він зберіг і повернув народу його голос — українську мову. Для кожного з нас ім'я Шевченка є святим. Він жив і мислив найвищими категоріями Божого Добра і Божої Правди, палав вогнем віри в ідеали святої правди-справедливості.  Тому щорічно 9 та 10 березня, відповідно до дня народження і смерті, увесь світ, а особливо Україна, вшановує пам'ять Тараса Шевченка.

ГВАРДІЯ НАСТУПУ!

За сприянням голови Рожнівської сільської ради Радиша Сергія Васильовича в громаду прибула робоча група з рекрутингової кампанії «Гвардія наступу». У заході взяли участь працівники профільних структурних підрозділів райдержадміністрації, представники Рожніської сільської ради, представники Нацполіції і районного центру комплектування та соціальної підтримки. Представники районної військової адміністрації  та Національної поліції поінформували присутніх про проєкт з формування бригад «Гвардії наступу». Наразі йде формування восьми бригад: «Буревій», «Червона калина», «Кара-Даг», «Рубіж», «Спартан», «Азов» (Національна гвардія України), «Сталевий кордон» (Державна прикордонна служба) та «Лють» (Національна поліція України). Як це відбувається: Доброволець приходить у ЦНАП, де йому пропонують 8 бригад на вибір, відповідно до його мотивації та поглядів.

Оперативні дані щодо захворюваності на коронавірусну інфекцію

По Івано-Франківській області від початку пандемії підтверджено 196806  випадків захворювання на COVID-19. Показник захворюваності на COVID-19 складає 14385,38  на 100 тис. населення. За  минулий  тиждень зареєстровано по області 574  нових лабораторно підтверджених випадків COVID-19, одужало – 323 особи  та  померло – 4 людини.

Ротавірусна інфекція: симптоми та профілактика!

Ротавірусна інфекція – одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є Ротавірус людини. Переважно виникає в холодну пору року, за статистикою найбільшу кількість хворих реєструють з листопада по квітень. Також, це захворювання може носити епідемічний характер. Найчастіше хворіють діти віком від 6 місяців до 4-5 років. Вірус вражає не тільки дітей, можуть хворіти й дорослі люди, у них захворювання зазвичай протікає в легкій формі зі стертими симптомами. Інкубаційний період триває до 5 діб (в середньому – 2-3 доби). Ротавірус отримав свою назву від латинського слова "rota" - колесо, саме на нього схожий цей вірус, якщо розглядати його під мікроскопом.