Щодо ментального здоров’я

Щодо ментального здоров’я

              За оцінками ВООЗ кожен четвертий житель України,або орієнтовно 10 мільйонів населення ,може страждати від розладів психічного здоров’я. Відповідно до результатів першого,з початку повномасштабної війни,дослідження стану психічного здоров’я українців,у 57% опитуваних існує ризик розвитку посттравматичного стресового розладу,45% респондентів сказали,що для того,щоб звернутися за  допомогою в сфері охорони психічного здоров’я,їм потрібно «наважитися»,тільки 34 % респондентів знають ,куди звертатися за допомогою в разі необхідності. З метою мінімізації наслідків психічних та поведінкових розладів внаслідок російської агресії проти України стартувала Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською .         Метою введеного в дію з 1 жовтня Закону України  від 06.09.2022р. №2573-ІХ «Про систему громадського здоров’я»  є врегулювання механізмів створення ефективної системи громадського здоров’я в Україні для зміцнення здоров’я населення, запобігання хвороб та збільшення  тривалості життя.  Одним із принципів, на основі яких діє система громадського здоров’я  в Україні є принцип  «цілісності – цілісного підходу до здоров’я та визнання єдності його фізичних, психічних, психологічних, духовних і соціальних аспектів». Закон затверджує порядок, стандарти та критерії якості надання послуг у сфері психічного здоров’я.        Одним із напрямків роботи центрів контролю та профілактики хвороб  є підвищення обізнаності щодо психічних захворювань та боротьба зі стигмою, пов’язаною з психічними розладами.  Для підвищення обізнаності щодо психічного здоров’я спеціалісти Косівсько- Верховинського міжрайонного відділу будуть надсилати інформаційні матеріали для використання в роботі та для розміщення в інтернет ресурсах ,проводити  заходи з працівниками  відповідно до календаря медичних подій на 2024 рік.   Корисні додатки щодо теми ментального здоров’я: -Сайт « Ти як?»  https://www.howareu.com/ -Сторінк «Ти як?» у Фейсбуці  https://www.facebook.com/howareu.program -Сайт Центру громадського здоров’я   https://phc.org.ua/ -Сайт МОЗ https://moz.gov.ua/ -Психічне здоров’я для  України https://www.mh4u.in.ua/newsletter/ -Психічне здоров’я дітей – «Голоси дітей» https://voices.org.ua/

Де родинам загиблих захисників і захисниць України отримати безоплатно допомогу юриста чи адвоката

Де родинам загиблих захисників і захисниць України отримати безоплатно допомогу юриста чи адвоката

Родичі загиблих ветеранів війни, Захисників і Захисниць України можуть потребувати допомоги у розв’язанні юридичних питань. Отримати професійну юридичну допомогу можна, звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги — це право гарантоване Законом України «Про безоплатну правничу допомогу». Як зазначили у пресслужбі системи БПД, у 2023 році до них надійшло понад 3,1 тисячі звернень членів родин загиблих. У 572 випадках для розв’язання питання доводилось звертатися до суду — допомога зі зверненням до суду також безоплатна.

САМОУШКОДЖУВАЛЬНА ПОВЕДІНКА У ПІДЛІТКІВ

САМОУШКОДЖУВАЛЬНА ПОВЕДІНКА У ПІДЛІТКІВ

САМОУШКОДЖУВАЛЬНА ПОВЕДІНКА (cелфхарм, self-harm) - будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись впоратися зі складними емоціями, переживаннями та спогадами. Важливим також є той факт, що більшість людей, які вчиняють такі дії, не хочуть та не планують завдати собі смертельної шкоди. Однак, не варто недооцінювати небезпеку від таких дій, адже самоушкодження може призвести й до суїцидальної поведінки.  

Про результати ІІ етапу обласної учнівської олімпіади 'Як ти знаєш Бога?'

Про результати ІІ етапу обласної учнівської олімпіади 'Як ти знаєш Бога?'

  Відповідно до спільного наказу відділів освіти Косівської району 02 березня 2024 року на базі Рожнівського ліцеї «Гуцульщина» імені Федора Погребенника відбувся ІІ етап обласної учнівської олімпіади «Як ти знаєш Біблію?» та обласного конкурсу учнівських творів на морально-етичну тематику «Бог-Україна-Родина і я».

Про проведення наради з питань охорони об'єктів культурної спадщини

Про проведення наради з питань охорони об'єктів культурної спадщини

  Сьогодні заступник Рожнівського сільського голови, Мирослав Погрибенник, взяв участь у нараді, де обговорювали питання охорони об'єктів культурної спадщини. Нараду провів заступник голови Косівської райдержадміністрації, Василь Жмендак, та Василь Струк, відповідальний за роботу з охороною культурної спадщини.

Робоча зустріч голови Івано-Франківської ОДА/ОВА Світлани Онищук та освітян Косівщини та Верховинщини

Робоча зустріч голови Івано-Франківської ОДА/ОВА Світлани Онищук та освітян Косівщини та Верховинщини

    Днями голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлана Онищук зустрілася із освітянами Косівщини та Верховинщини. Зустріч відбувалася у приміщенні Косівської районної адміністрації. Говорили про перебіг навчального процесу. Також Світлана Василівна розповідала про проєкти, які зараз реалізуються в області, зокрема, наголошувала на масштабних спортивних змаганнях 'Пліч-о-пліч', проєкті 'Турбота про родину Героя' та творчому конкурсі 'Серцем єдиним, ми-Україна'.

Про обстеження навчальних закладів з метою облаштування харчових блоків

Про обстеження навчальних закладів з метою облаштування харчових блоків

Заступником Рожнівського сільського голови, Романом Матейчуком, спільно з директором ТзОВ "Відділ капітального будівництва", Миколою Ковалюком, проведено об'їзд навчальних закладів Рожнівської громади (Хімчинського, Кобаківського та Рожнівського ліцеїв) з метою складання проектно-кошторисної документації на капітальні ремонти та облаштування харчоблоків відповідно до санітарних вимог.

Про відвідування сімей, які перебувають  у складних життєвих обставинах і є жителями Рожнівської громади

Про відвідування сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах і є жителями Рожнівської громади

Працівники відділу соціальної роботи Рожнівської сільської ради, Олександра Ватрич та Ярослав Струць, спільно із начальником служби у справах дітей Рожнівської сільської ради Іриною Павлюк, протягом тижня здійснюють виїзди до сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Вчора відвідували родини із Хімчина, а сьогодні сім'ї із Рожнова. Спеціалістами надано консультації родинам щодо послуг, які надає відділ соціальної роботи та служба у справах дітей. Було перевірено умови утримання, проживання та виховання дітей, а також наявність шкільного приладдя, одягу та взуття в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах та в групі соціального ризику.